Najczęściej Zadawane Pytania

P: Co to jest konwent?
O: 
Konwent jest to zjazd ludzi zainteresowanych daną tematyką – w tym przypadku mangą, anime, kulturą japońską i innymi aspektami popkultury.

P: Jak zdobyć wejściówkę na konwent?
O:
 Przeważnie aby mieć możliwość wzięcia udziału w konwencie należy dokonać rezerwacji, jednak w przypadku niektórych imprez istnieje możliwość kupienia wejściówki na miejscu. Rezerwacje na imprezach naszego Stowarzyszenia obsługuje system Fouton, a informacje dotyczące cen na tę imprezę znajdują się tutaj.

P: Zarezerwowałem/am wejściówkę. Jak ją opłacić?
O: Są dwa sposoby:

  • Można wykonać przelew z konta bankowego za pośrednictwem internetu. Każda osoba, która konto bankowe posiada, na pewno wie jak to zrobić. Dane do przelewu można podejrzeć po zalogowaniu się do systemu Fouton i wybraniu opcji „Rezerwacja”.
  • Można wykonać przelew na konto za pośrednictwem Poczty, a także kilku innych umożliwiających to punktów (np. sieć sklepów Żabka, Bank). Gotowy druczek z danymi do przelewu można znaleźć po zalogowaniu się do systemu Fouton i wybraniu opcji „Rezerwacja”. Takowy druczek można wydrukować, albo jego zawartość przepisać do druczku z Poczty.

P: Zrobiłem/am rezerwację i ją opłaciłem/am, kiedy mogę się spodziewać jej potwierdzenia?
O: Wykonane wpłaty sprawdzamy 1-2 razy w tygodniu, jednakże zdarzają się sytuację kiedy może się to odbywać rzadziej. Jeśli po wykonaniu wpłaty w ciągu tygodnia nie dostało się potwierdzenia, to prosimy o kontakt na [email protected]. Prosimy jednocześnie pamiętać, że przelewy pocztowe idą na pocztę nawet siedem dni roboczych, choć rzadko się to zdarza.

P: Mam opłaconą rezerwację, ale okazało się, że nie mogę przyjechać. Co robić?
O: Jeśli nie minęła data uwzględniona w regulaminie jako ostateczny moment, do którego można zrezygnować z rezerwacji (22 lipca 2016 r. włącznie), to należy napisać na maila [email protected] z opisem sprawy, a my anulujemy rezerwację i odeślemy pieniądze na wskazane konto.

P: Mam inny problem dotyczący rezerwacji. Gdzie się z tym udać?
O: Prosimy w takim razie pisać na [email protected].

P: Czy na konwencie można sprzedawać swoje produkty?
O: Tak. Aby wybrać sobie miejsce i otrzymać zgodę od organizatorów, należy skorzystać z systemu Fouton. Stoiska wystawowe są płatne.

P: Co będzie mi potrzebne przy wejściu?
O:
 Aby usprawnić działanie Akredytacji warto przygotować od razu dokument ze zdjęciem oraz Kartę Konwentowicza, jeśli nie ma się ukończonych 18-tu lat. W przypadku rezerwacji wymagane jest okazanie kodu QR, który generuje system Fouton lub generowana przez niego Karta Konwentowicza, w przypadku osób nieletnich.

P: Czym jest Karta Konwentowicza (KK)?
O:
 Jest to dokument wymagany od wszystkich uczestników poniżej 18-ego roku życia, który można pobrać ze strony stowarzyszenia. Należy dać go do wypełnienia i podpisania rodzicom lub opiekunom prawnym, a następnie przynieść ze sobą na konwent.

P: Nie mam drukarki, jak mam zdobyć KK?
O:
 Rozwiązań jest kilka. Można poprosić znajomych o wydrukowanie tej jednej strony (nie musi być w kolorze), udać się do punktu ksero i za niewielką opłatą dostać gotowy egzemplarz. Nie przyjmujemy egzemplarzy napisanych odręcznie.

P: Co to jest panel? Co to jest prelekcja?
O:
 Panel jest to moderowana dyskusja na określony temat mająca na celu wymianę wiadomości, spostrzeżeń i poglądów uczestniczących w niej osób. Prelekcja z kolei, jest to rodzaj publicznego wykładu, który najczęściej dotyczy tematu popularnonaukowego.

P: Wygrałem konkurs na konwencie i dostałem takie śmieszne monety. Co się z tym robi?
O: Owe „śmieszne monety”, to nasza waluta konwentowa, którą nazwaliśmy Anijenami. Po ich otrzymaniu można je wymienić na nagrody w konwentowej informacji. Im więcej masz Anijenów, tym na lepsze nagrody możesz je wymienić, dlatego warto brać udział w konkursach i turniejach.

P: Mam x Anijenów, ale nie znalazłem w nagrodach niczego dla siebie, co w związku z tym mam zrobić? Czy Anijeny tracą ważność?
O: Jeśli nie znalazłeś niczego dla siebie, to daj nam znać jakie nagrody Ciebie interesują, a my postaramy się takowe załatwić na następną imprezę naszego Stowarzyszenia. Anijeny są walutą działającą na wszystkich imprezach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, więc zawsze możesz poczekać na coś ciekawszego.

P: Jestem przedstawicielem mediów i chciałbym z Wami nawiązać współpracę. Z kim mam się w tych kwestiach kontaktować?
O: W takiej sytuacji prosimy o kontakt na maila [email protected].

P: Jestem przedstawicielem instytucji zainteresowanej wsparciem Was (np. sponsorskim) lub nawiązaniem współpracy. Z kim mam się w tych kwestiach kontaktować?
O: W tej sytuacji również prosimy kontaktować się na maila [email protected].

P: Co to jest cosplay?
O:
 Cosplay, z angielskiego costume play, jak sama nazwa wskazuje, polega na wcieleniu się w daną postać z różnego rodzaju mediów popkulturowych takich jak manga, anime, czy gry, seriale i filmy. Ponadto tak się również nazywa jedna z większych atrakcji konwentu, na której występują poprzebierane osoby, które są następnie oceniane i mogą wygrać różnorakie nagrody.

P: Gdzie szukać informacji na temat konwentu?
O:
 Jeżeli interesująca Cię kwestia nie jest omówiona na tej stronie, warto się zainteresować tą grupą na facebooku. Można również napisać maila na [email protected]. Natomiast na samym konwencie otrzymasz informator zawierający najpotrzebniejsze informacje. Wszystkiego innego dowiesz się w informacji konwentowej.

P: Co muszę zabrać na konwent?
O: 
Na konwent przede wszystkim zabieramy:

  • Pieniądze na powrót, a także jedzenie i picie.
  • Dokument tożsamości ze zdjęciem
  • Kartę Konwentowicza w przypadku osób niepełnoletnich
  • Śpiwór, karimata i poduszka (chyba, że śpimy w hotelu)
  • Środki higieny osobistej (mydło, pasta i szczoteczka do zębów, ręcznik, dezodorant)
  • Ubranie na zmianę

P: Czy można pomagać przy konwencie?
O: Staramy się zawsze przeprowadzać rekrutację do szeregów naszej ekipy przed większymi imprezami. Jeśli chcecie być na bieżąco informowani o takich sprawach, to zapraszamy do zapisania się do tej grupy, lub od razu do wysłania zgłoszenia poprzez tę stronę.

P: Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?
O:
 Nie, każdy, niezależnie od wieku, może wejść na naszą imprezę. Jednakże osoby niepełnoletnie, by uczestniczyć w naszej imprezie, muszą uzyskać na to zgodę rodziców lub prawnych opiekunów, w formie wypełnionej Karty Konwentowicza.

P: Gdzie się śpi na konwencie?
O:
 Miejscami przeznaczonymi do spania na konwencie są sleep roomy. Specjalnie wyznaczone sale, w których można rozłożyć swoje rzeczy i przespać się w dowolnym momencie. Jeśli natomiast są one wszystkie zajęte, to zawsze pozostaje korytarz. W innym wypadku w Warszawie jest ogrom hoteli, hosteli i schronisk młodzieżowych, które na pewno z chęcią przyjmą każdą osobę. Oczywiście za odpowiednią cenę. 🙂

P: Czy mogę zarezerwować sleep room dla siebie i swoich znajomych?
O:
 Nie. Nie oferujemy takiej możliwości i raczej się to nie zmieni. Ponadto KAŻDA próba oznaczenia sleep rooma na konwencie jako swój np. kartką z napisem “Rezerwacja”, “Brak miejsc”, itp., skończy się opróżnieniem sali ze WSZYSTKICH osób tam będących i ich rzeczy, a na ich miejsce zostaną wpuszczeni nowi uczestnicy. Dlatego też prosimy, żebyście się nawzajem pilnowali w tych kwestiach.

P: Czy mogę przyjechać dzień wcześniej?
O:
 Kategorycznie i bezdyskusyjnie, NIE! Zwykli uczestnicy nie mają wstępu na teren imprezy przed otwarciem Akredytacji. Dzień wcześniej chcemy mieć czas na spokojnie przygotować miejsce pod imprezę i dobrze odpocząć przed jej rozpoczęciem, by sama impreza przebiegała bez żadnych problemów. Rozumiemy, że osoby dojeżdżające z daleka mogą mieć problem z późniejszym przyjechaniem na imprezę, niemniej jednak aby móc się w pełni poświęcić przygotowaniom, nie możemy wyrazić zgody na wcześniejszy przyjazd.